Fakulta sociálních studií OU

Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity, Českobratrská 16, Ostrava

 

Fakulta sociálních studií sídlí se svým programem v nádherné rohové budově na ulici Českobratrské 16. Prozkoumejte nádherné prostory této fakulty a obohaťte se informace ze sféry sociální práce v Ostravě a seznamte se se skutečnými hrdiny za lidská práva.

 

 

 

Obrázek

 

Program

16:00 - 17:00 | přednáška
B209

Cestou od charitativních činností k profesi

Jak vznikala sociální práce? Kde měla své místo? Kdo byl klientem sociální práce? Jaký je rozdíl mezi socílní péčí a sociální prací? A jak to bylo v Ostravě? Na otázky najdete odpovědi na této přednášce, v průběhu které zazní historické milníky vývoje oboru sociální práce a zdravotně sociální práce na Ostravsku.

17:00 - 18:00 | přednáška
B209

Neviditelná Ostrava

Staromódní povídání o minulosti  a současnosti města inspirované  Neviditelnými městy Itala Calvina. Povídání povede sociolog a dialogu bude vést s každým, kdo má o Ostravě svůj příběh. Poslechněte si příběhy z měst a pokuste se je propojit se sociologickými a urbanistickými teoriemi o vývoji, minulosti a současnosti Ostravy a o životě v něm.  V hlavní roli budou příběhy, které jsou jiné i stejné, ale hlavně srozumitelné pro každého, kdo ve městě žije, zvláště v Ostravě.

18:00 - 19:00 | přednáška
B209

Cestou od charitativních činností k profesi

Jak vznikala sociální práce? Kde měla své místo? Kdo byl klientem sociální práce? Jaký je rozdíl mezi socílní péčí a sociální prací? A jak to bylo v Ostravě? Na tyto a další otázky naleznou odpovědi návštěvníci přednášky.V průběhu přednášky zazní historické milníky vývoje oboru sociální práce a zdravotně sociální práce na Ostravsku

18:00 - 19:30 | workshop
B210

Hrdinové za lidská práva

Znáte hrdiny české historie, kteří bojovali za lidská práva? Studentský kolektiv Zebra při Fakultě sociálních studií si pro Vás vybral hrdiny hrdinky, o kterých se neučí a příliš nemluví, a přesto byli významní. Workshop nabídne představení těchto hrdinů a hrdinek a poté si každý může vyrobit tašku s motivem „svého hrdiny či hrdinky“ a se ctí je nosit na svém rameni. Podpořme společně kořeny naší demokracie a lidské důstojnosti.

19:00 - 20:00 | workshop
B209

Neviditelná Ostrava

Staromódní povídání o minulosti  a současnosti města inspirované  Neviditelnými městy Itala Calvina.Bude to staromódní  povídání, kde kunktátorem bude sociolog a dialogu bude vést s každým kdo má svůj příběh o Ostravě.  Poslechneme si příběhy z měst a pokusíme si to propojit se sociologickými a urbanistickými teoriemi o vývoji, minulosti a současnosti Ostravy a o životě v něm. V hlavní roli budou příběhy, které jsou jiné i stejné, ale hlavně srozumitelné pro každého, kdo ve městě žije, zvláště v Ostravě.Aktivity v průběhu celého večera

17:00 - 22:00 | výstava
B209

Známá | neznámá ostravská sociální práce

Co tu bylo, dávno není?  Výstava fotografií prezentující činnosti sociálních pracovníků, místa výkonu sociální práce, klienty či pacienty zdravotně-sociální práce a další zařízení související s historií sociální práce na Ostravsku. Vždy ve srovnání se současností. Každý obraz/koláž zachycuje podobnosti či odlišnosti v průběhu času. Co se změnilo, co zůstalo stejné? Nechte se překvapit na výstavě fotografií.

Aula VŠB-TUO
Budova IT4Innovations
Budova CPIT
Geologický pavilon
Budova IET
Knihovna VŠB-TUO
Planetárium
Dolní Vítkovice
Filozofická fakulta OU
Pedagogická fakulta OU
Vědecká knihovna
Přírodovědecká fakulta OU
Budova FBI
Areál Lékařské fakulty
Mikrobus 1
Vědecký bus 1
Lékařská fakulta OU
Mikrobus 2
Mikrobus 3
Vědecký bus 2
Vědecký bus 3
Vědecký bus 4
Vědecký bus 5
Vědecký bus 6
Fakulta sociálních studií OU