Pedagogická fakulta OU

Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, Mlýnská 5, Ostrava

 

Nejstarší fakultu Ostravské univerzity – Pedagogickou fakultu najdete na ulici Mlýnské v budově jejího děkanátu, tedy v rohové budově přímo naproti redakci Moravskoslezského deníku. Místo deníku kdysi stával mlýn ostravského mlynářského rodu Quasigrochů. Podle něj je také ulice pojmenována. V prostorech krásné budovy se můžete hýbat s roboty, putovat za nářečími z Moravy do Čech a usrkovat tradiční anglický čaj.

 

 

 

Obrázek

 

Program

17:00 - 19:30 | workshop
G202

Černobílý svět: Život s klapkami na očích

Mobilita je základním předpokladem samostatného života člověka s postižením. Zažijte chůzi s klapkami na očích. S průvodcem si zkusíte základní držení, chůzi po schodech, chůzi zúženým prostorem, procházení dveřmi, usedání ke stolu, přecházení ulice nebo nastupování do dopravního prostředku. Prohlédnout a vyzkoušet v praxi si budete moci kompenzační pomůcky pro samostatný pohyb osob se zrakovým postižením. Na ukázku budou orientační plánky v reliéfní podobě a reliéfní mapy. 

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 17:30 | přednáška
5. patro

Pěvecké vystoupení

Vysokoškolský pěvecký sbor, OU

17:30 - 18:00 | interaktivní ukázka
G201

Proměny energie

Kolik energie v sobě skrývá energie? Odhalte to v jedinečné science show pro malé i velké. Energie, transformace energie, zákon zachování energie. Cítíte tu sílu ve slovech? A co teprve, až to uvidíte naživo! To bude teprve síla. Přijďte se podívat na rodinnou science show založenou na zajímavých experimentech provázených přednášku na téma energie. 

Pedagogická fakulta, OU

19:30 - 20:00 | přednáška
5. patro

Pěvecké vystoupení

Vysokoškolský pěvecký sbor, OUAktivity v průběhu celého večera

17:00 - 22:00 | workshop
G401

Ebru, Mramorování, Marbling

Nepotřebujete do ruky štětec, abyste mohli kreslit. Nadpozemské malby budete tvořit přímo na vodní hladinu. Katedra výtvarné výchovy vás zve na výtvarnou dílnu EBRU. Pod vedením studentky Bc. Terezy Gemelové si můžete vyzkoušet malbu na vodní hladině. Tato turecká výtvarná technika nám dovoluje pomocí speciálních barev a nástrojů vytvářet malované obrazy na hladině vody. Ebru si můžete sami vyzkoušet. 

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G511

Elektrostavebnice ve světě dětí a dospělých

Hračky nejsou jen pro děti. Nebojte se odvázat na našem workshopu a bavte se u elektrostavebnic.
Zájemci malí i velcí mohou tvořit a zapojovat zařízení, která se v běžném životě vyskytují. K tomu budou k dispozici nejrůznější elektrostavebnice a komponenty z nich. Tvorba a zapojování rozšiřuje, představivost, zručnost, a hlavně zájem o techniku.

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G301 a G306

Homo Migrans

Usrkování teplého čaje, poznávání evropské kultury a procvičování jazyků. Přijďte na kus řeči se zahraničními studenty.   
Čaj o páté. Ale klidně i o desáté. Přijďte ochutnat tradiční anglicky čaj a popovídat si se zahraničními studenty naší fakulty. Dozvíte se něco o kultuře evropských zemí a procvičíte si cizí jazyky.

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G302

Hýbeme se s roboty

Pravá, levá, pravá, levá ... Ovládnou sebe je jednoduché.
Ale jak přinutit robota, aby chodil? Zkuste ho rozhýbat! Rostliny mají jeden stonek, jeden kmen a jejich možnost pohybu je tím značně omezena. Zvířata, ale i lidé se pohybují proto, že mají dvě, čtyři či více nohou nebo křídel. Přijďte se podívat, jak je to u robotů. Budete mít možnost poznat, co všechno musí robot udělat, aby se postavil a chodil na dvou kolech. Nebo jak zvedá a pokládá předměty robotickou rukou. Vyzkoušíte si řídit pohyb robota jednoduchým programem. Přes tablet s ním navážeme spojení a snad jím dokážeme pohnout! 

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G414

Putování za nářečími z Moravy do Čech a zase zpátky

Cože? Ty mi nerozumíš? No jo, ti Moraváci! Jako by snad mluvili jiným jazykem. 
Synci a děvuchy, ogaři a cérky, holky a kluci! Přijďte si k nám ověřit svou znalost nářečních výrazů a pokochat se lidovou slovesností a krásnými kroji!

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G402

Rozšířená realita ve vzdělávání

Moderní technologie dávají světu nový rozměr. Díky rozšířené realitě si můžete sáhnout i na polární čepičku na Marsu. 
Rozšířená realita a tablety mohou přenést žáky z běžné třídy na povrch Marsu, do útrob pyramid nebo do skvěle vybavených laboratoří. Jak vlastně rozšířená realita funguje? Co všechno můžete díky obyčejnému tabletu nebo mobilnímu telefonu prožít? Přijďte se podívat.

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G403

Tajemství mysli: Cesta na hranice lidských možností

Mezi skutečností a fikcí je jen tenká hranice. A lidská mysl se nechá lehce ošálit, aby uvěřila lžím. 
V průběhu let bavili úspěšně mágové publikum imitací telepatie, mimosmyslového vnímání, spiritualistických a psychických fenoménů. Jevištní vystoupení vypadala mnohdy tak reálně, že nebylo možné rozpoznat skutečnost od fikce. Velká části lidí má stále touhu ponořit se do neznámého, běžnému lidskému zraku skrytého, nadpřirozeného světa tajemných sil s nadějí, že budoucnost jim přinese útěchu a více spokojenosti. Cílem našeho workshopu je vnést do této oblasti trochu světla, vydat se na hranice lidských možností a poukázat na to, co je ještě v lidských silách a co už ne. Návštěvníci si budou moci sami na sobě v praxi vyzkoušet nejrůznější experimenty pohybující se na hranici vědy a magie a pokusit se identifikovat, zda se jednalo o reálný experiment, či zda šlo o pouhý podfuk. 

Pedagogická fakulta, OU

17:00 - 22:00 | workshop
G313

Věda v krimi praxi

Fotografuje, nahrává a vše pečlivě dokumentuje. Kriminalistický technik je vlastně tak trochu jako Sherlock.

Akční kriminálky nejsou jen v televizi. Chvíle napětí, pátrání či odebírání vzorků DNA zažívají také kriminalističtí technici, kteří působí v Ostravě. Přijďte se podívat na vědu v praxi v podání kriminalistických techniků Městského ředitelství policie Ostrava. 

Pedagogická fakulta, OU

Aula VŠB-TUO
Budova IT4Innovations
Budova CPIT
Geologický pavilon
Budova IET
Knihovna VŠB-TUO
Planetárium
Svět techniky Ostrava (STC)
Malý svět techniky U6
Filozofická fakulta OU
Pedagogická fakulta OU
Vědecká knihovna
Přírodovědecká fakulta OU
Budova FBI
Areál Lékařské fakulty
Mikrobus 1
Vědecký bus 1
Lékařská fakulta OU
Mikrobus 2
Mikrobus 3
Vědecký bus 2
Vědecký bus 3
Vědecký bus 4
Vědecký bus 5
Vědecký bus 6